11337138_10207368079507023_85172216_nNa začátku června odstartovala sezóna venkovního bazénu. Rád bych vás proto informoval o několika novinkách na koupališti na Kraví hoře. Největší novinkou je ranní plavání ve venkovním bazénu!

Před pár týdny vznikla na Facebooku iniciativa Chceme v Brně ranní plavání venku. Nápad se mi zalíbil, proto jsem je kontaktoval a následně jsme po domluvě s ředitelem koupaliště Evženem Hrubešem rádi vyšli lidem vstříc. V úterý 23. června od 7:00 začne na koupališti Kraví hora ranní venkovní plavání! Při té příležitosti připravila zmíněná iniciativa ve spolupráci s bazénem na tento den akci „Přeplaveme La Manche„. Ve dvou drahách, které budou vyhrazeny, přispěje každý plavec výkonem 100 m (bazén tam a zpět), který může samozřejmě několikrát opakovat. Společně se tak ranní plavci pokusí během dvou hodin uplavat 34 km.

Ranní plavání venku bude v provozu po celé léto, vždy v úterý a ve čtvrtek. Pokud se už v onom červnovém týdnu ukáže velký zájem a účast, přislíbilo vedení bazénu přidat i středu. Budou nataženy dvě plavecké dráhy pro různé rychlosti, zaplavou si tedy jak rekreační plavci, tak sportovci. Bude otevřená pokladna, takže každý se může na místě rozhodnout, zda zvolí klasický jednorázový vstup, nebo permanentku. Ceny vstupu i permanentky budou letos stejné jako pro plavání v jakoukoliv denní dobu. Permanentka se nabíjí minimální částkou 500 Kč, k němuž každý dostane „bonus“ 50 Kč. Pokud stihnete plavání do hodiny, odečte se vám pouze 20 Kč, pokud hodinu překročíte, tak 40 Kč. A to se vyplatí! Jednorázový vstup bez permanentky je za 70,- Kč. Permanentku můžete komukoliv půjčit i na běžné denní koupání, také do krytého bazénu a v zimě na kluziště.

Další výbornou zprávou je, že se podařilo docílit kvalitnějšího sortimentu bufetu, jak jsme si představovali. Nový provozovatel nakonec nabídl jak nejvyšší cenu, tak i pestrou nabídku, která se skládá jak z tradičních koupákových jídel – tj. párku v rohlíku nebo klobásky, tak i z tortill, těstovin, pannini, zeleninových salátů, grilovaných jídel a čerstvého ovoce. Další stylový stánek přímo na trávě nabízí potom vynikající nápoje, jedná se přitom o start-up mladé podnikatelky.

To je zatím vše, další novinky a zlepšení připravujeme. Můžete nám pomoct, když vyplníte dotazník na stránkách Kraváku.

Petr Kalousek · · Štítky: , ,