Sníh Brno

Sníh Brno

Brno-střed, 27. ledna – Jak ušetřit městské kase přes 1,4 milionů korun? Jednoduše – dejte lidem vědět, že hodláte utrácet. Ale dejte to vědět opravdu všem, ne jen některým.

Každou zimu se musí Brno-střed postarat o zimní úklid chodníků. Proto vypisuje veřejnou zakázku na úklidovou firmu, přičemž jediným hodnotícím kritériem je výše ceny – nejnižší nabídka vyhrává.

Za minulého vedení tuto zakázku běžně vyhrávaly stále dokola tři firmy. Vzhledem k tomu, že veřejná zakázka byla rozdělena na tři části podle lokalit – Masarykova čtvrť – Staré Brno, Staré Brno – Štýřice a Veveří – Trnitá – v každé z oněch lokalit vyhrála právě jedna z firem. Tomu odpovídaly i vysoutěžené ceny.

Koalice Žít Brno – ANO – KDU-ČSL – Strana zelených se proto letos rozhodla otevřít výběrové řízení na úklid na únor a březen pro co nejvíce firem. Oslovili jsme jich rovnou deset. Svou nabídku odevzdaly čtyři, ale jedna firma musela být nakonec pro nesplnění kritérií vyloučena. I tak došlo k výraznému snížení ceny.

Vyhodnocení podaných nabídek proběhlo v pondělí na jednání Rady městské části Brno-střed. Pro úklid v lokalitě Masarykova čtvrť–Staré Brno byla vybrána firma ŠIMEK 96, spol. s r.o., která nabídla 1 149 500,- Kč, v oblasti Staré Brno–Štýřice uspěla společnost FALKY, spol. s r.o. s částkou 1 141 124,- Kč a oblast Veveří–Trnitá bude mít na starosti .A.S.A. Služby Žabovřesky, s.r.o. za 1 367 300,- Kč. Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH. Celková nabídková cena činí dohromady 3 657 924,- Kč.

Ve srovnání se začátkem letošní sezóny jsme tak ušetřili až 1 417 154,- Kč. V případě příznivého počasí pak může být konečná výše ušetřené částky ještě vyšší.

A to chceš.

Tisková zpráva městské části.

Žít Brno · · Štítky: , , ,