Základní setkání s Agenturou pro sociální začleňování a hlavními aktéry v brněnské sociální oblasti proběhla. Ustanoveno bylo pět pracovních skupin: zaměstnanost, sociální bydlení, dostupné vzdělávání, prevence sociálně rizikových jevů, komunitní sociální práce.

Ve většině témat už existuje z dobré praxe sociálního odboru a neziskových organizací z minulosti v zásadě konsenzus na tom, co je potřeba udělat. Čeká nás několik měsíců intenzivní spolupráce, která musí být maximálně efektivní, aby si Brno mohlo sáhnout na prostředky ze strukturálních fondů. Máme nakročeno a věřím, že se vše povede a že Brno čekají v sociální oblasti zásadní změny, kterými snad budeme moci být vzorem i pro ostatní města.

Zároveň šel tento týden do mezirezortu návrh zákona o sociálním bydlení z dílny ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové-Tominové, který se zatím zdá opravdu vynikající a hodný podpory. Pro Brno by jeho přijetí znamenalo z mého pohledu velkou podporu. Snad se vše vydaří. Držte nám palce.

Martin Freund · · Štítky: , ,