Výhoda toho, když děláte politiku se zaměřením na sociální sféru, je to, že děláte v prostředí, kde lidi skutečně chtějí. Chtějí pomáhat, chtějí dělat něco smysluplného. Od voleb jsem se potkal s mnoha lidmi z neziskovek, kteří dělají skvělý věci, kteří ví jak na to, mají knowhow, znalosti toho, jak se dané problematiky řeší ve vyspělejších částech světa. I sociální odbor a úředníci jsou nastartovaní. Jediné, co je prozatím brzdilo, byli politici. To, že každou, byť sebemenší věc, si museli složitě vyřvat a vyšlapat u lidí, pro které byla sociální sféra to poslední co je zajímalo (a někdy je složité tyhle lidi ujišťovat, že nás opravdu nemusí přemlouvat, že jsme na stejné vlně a chcem pracovat na tom samém).

Včera, 19. března, jsme například měli první setkání k problematice řešení sociálního vyloučení v rámci lokálního partnerství s Vládní agenturou pro sociální začleňování, kde se nastavily pracovní skupiny a procesy, kterými chceme jít. A můžu vám říct, že do té zasedačky se skoro všichni aktéři, kteří mají zájem a znalosti tohle řešit, ani nevešli…..

V posledních dnech pracuju od brzkého rána do pozdního večera, ale mám z toho skvělý pocit a každé další setkání s lidmi, kteří najednou cítí, že můžou, mě hrozně nabíjí. Díky všem, kteří se tohohle chtějí účastnit, kteří se chtějí účastnit vzniku nové tváře sociálního a solidárního Brna.

Martin Freund · · Štítky: ,