V politice se vám časem stane, že začnete otupovat k lžím, které na vás lidi chrlí. Prostě už vám to, nad čím byste se dříve rozčílili, přijde normální a neřešíte to. Na druhou stranu člověk by neměl úplně rezignovat. Konfrontovat lži je v politice důležité, ne z hlediska nějakých politicko-mocenských her, ale jednoduše z principiálních důvodů. Nechci se smířit s tím, že kdokoli bude tvrdit beztrestně cokoli, byť to každý druhý den činí na hradě dlící starý pán.

Pokusím se tedy o takový experiment a zkusím konfrontovat brněnskou KSČM a její článek o sociálním začleňování, který byl vydaný na oficiálním portálu a podepsaný městským výborem strany. A to prostě proto, že nejde jen o klasický hoax (byť se mu podobá), ale o oficiální vyjádření strany, která je v brněnském zastupitelstvu, ve sněmovně a požívá důvěru nemalého procenta občanů. Jasně, nikoho asi nepřekvapí, že komunisté, zvláště ti brněnští, lžou. A ano, co čekat od strany, která si říká komunistická, ale v jejímž čele v Brně stojí vykonavatel soudního exekutora.

Člověk by si mohl říct, že s některými lidmi nemá smysl se zabývat, ale ono mávat nad tím rukou také donekonečna nejde. Je mi jasné, že většina mých spolustraníků, kteří jsou také denně konfrontováni s tím, co říká brněnská KSČM, se bude podivovat, proč to vůbec řeším, ale někdy se ucho utrhne. To, že KSČM lživě kope do něčeho, jehož hlavním posláním je obrana chudých a neprivilegovaných, je potom jen smutný bonus.

Tak tedy, v článku se píše:

Lež č. 1: „S těmi pár byty, které se mají rozdělovat losem, se přitom počítá jen pro lidi, odkázané na dávky v hmotné nouzi“

Naprostá drzá a prostá lež. V žádném případě se projekt nevztahuje pouze na lidi v hmotné nouzi, nikde to nebylo řečeno ani napsáno a vycucali si to jednoduše z prstu. Projekt pouze nevylučuje lidi, kteří jsou nezaměstnaní. Ale v žádném případě nevylučuje zaměstnané.

Lež č. 2: „Pokud se ovšem další dvě miliardy, nezbytné pro pokračování programu, vyčlenit nepodaří, město bude muset evropskou dotaci s ostudou vrátit. Vzniklou ztrátu uhradí tak či onak sami občané Brna.“

Projekty v rámci KPSLV nemají povinnou návaznost. To znamená, že je absolutní nesmysl, že bychom museli vracet jakékoli dotace, když nějaký z projektů nevyhodnotíme jako prospěšný a nebudeme v něm pokračovat. Žádná ztráta kterou budou muset platit občané Brna nevznikne. Je to zkrátka lež.

Lež č. 3: „v Brně jsou však desetitisíce rodin, které decimuje lichvářské nájemné. Na tom však „Strategie“ nemění zhola nic. Ani na tom, že lidem, kteří už někdy za bydlení dlužili, je právo na novou nájemní smlouvu upřeno úplně.“

Představitelé brněnské KSČM moc dobře ví, že pro projekty sociálního bydlení jsme vybojovali vyjímku z těchto pravidel. To znamená, že nevylučuje lidi, kteří v minulosti dlužili. V projektech sociálního začleňování není vůbec přítomna.

Lež č. 4: „Počítá například s 10.000 novými pracovními místy? Kdo je vytvoří, však už neříká.“

Ne, nepočítá, nikde v tom textu nic takového není. Je to prostě lež.

Upřímně řečeno, když si daný článek přečtete zjistíte, že v něm vlastně z faktické roviny není pravda vůbec nic. Ani se nedá říct, že by byly některé věci neověřitelné, nebo demagogicky pojaté. Prostě to jsou vyvratitelné jednoduché lži, nic víc.

Veřejně jsem vyzval představitele brněnské KSČM, aby daný článek ze svého oficiálního informačního portálu stáhli a omluvili se za něj. Nic takového samozřejmě neudělali a dělají mrtvého brouka, případně nepohodlné názory na svém Facebooku mažou.

Můžeme mít různé názory na různá témata, ale vaše každodenní působení v brněnské politice, které ztělesňuje tento článek, je jednoduše jedno nekonečné do nebe volající nýmandství, které z vás nedělá politické oponenty, ale směšné šašky.

Martin Freund · · Štítky: , , ,