Hnutí Žít Brno nominovalo na radního městské části Brno-střed zastupitele Michala Doležela. Ve funkci by měl nahradit Matěje Hollana, který se rozhodl funkce z časových důvodů vzdát. Nový člen Rady městské části se bude volit na příštím zasedání zastupitelstva, které se uskuteční ve středu 25. listopadu.

Místostarosta sokolské jednoty Sokol Brno I Michal Doležel je veřejnosti známý jako jeden z předních organizátorů celospolečenské osvěty v Brně. V letošním roce inicioval v rámci sokolské jednoty výstavu fotografií obětí židovského holocaustu u sochy Spravedlnosti, případně umístění „Kamenů zmizelých“ na památku nacisty umučených Brňanů. Podílí se také na proměně káznice na Cejlu v Kreativní centrum pro umělce. „Ve funkci bych se společně s kolegy podílel na dalším rozvoji kulturních a sportovních akcí. Mou ambicí je rovněž snaha o další zušlechťování veřejného prostoru. Velký důraz chci klást i na další posilování povědomí o brněnské historii,“ nastínil své plány Michal Doležel.

Matěj Hollan se rozhodl vzdát funkce radního městské části pro časovou vytíženost spjatou s funkcí náměstka brněnského primátora pro gesce kulturní, sociální a zdravotní. Nadále zůstává zastupitelem městské části.

Starosta městské části Brno-střed Martin Landa se domnívá, že zastupitelé předložený návrh schválí. „Michal Doležel v současné době předsedá Komisi pro správu bytových domů a jeho práci si pochvaluje i opozice. Věřím tedy, že dojde k jednomyslnému zvolení za člena Rady,“ řekl Martin Landa.

Rada městské části Brno-střed je jedenáctičlenná, projednává a řeší návrhy, připomínky a podměty předložené členy zastupitelstva, komisemi nebo občany Brno-střed. Radní jsou voleni Zastupitelstvem městské části nadpoloviční většinou hlasů.

Michal Doležel se narodil v roce 1986. Vystudoval archeologii a etnologii. Od roku 2013 je místostarostou Sokol Brno I.

Žít Brno · ·