Letem světem, co v těchto dnech dělám na Brně-středu:

– Připravujeme velikonoční slavnosti na Svoboďáku, snažíme se klást důraz především na tradici, folklór a kvalitu nabízeného zboží. Spolupracujeme s Etnografickým ústavem se sdružením Slowfood a dalšími odborníky z oboru event managementu a cestovního ruchu

– Scházím se s představiteli naší příspěvkovky – bazénu na Kraví hoře. Probírali jsme některá vylepšení a zkvalitnění služeb. Nově například bude možnost při zakoupení celodenní vstupenky opouštět a vracet se do areálu. Pokud se podaří, přibudou další samoobslužné vstupy do areálu a mimo vrcholnou letní sezonu bude zpřístupněno dětské hřiště u bazénů i pro „neplaveckou“ veřejnost.

– Sešel jsem se několikrát s Technickou komisí Spolku pro výstavbu Janáčkova kulturního centra. Zpracováváme připomínky architektů-konzultantů i budoucích uživatelů na technická řešení stavby a budeme je předkládat architektům, kteří na dokumentaci stavby pracují.

– Vypracováváme porovnání cen a systému pronájmu prostranství pro restaurační zahrádky v Praze, Plzni a Ostravě. Zjistíme, jak jsme na tom a cenovou politiku případně upravíme, aby byla pokud možno vstřícná a spravedlivá ve vztahu k provozovatelům.

Autor je radním pro kulturu na Brně-středu

 

Petr Kalousek · · Štítky: