Hnutí Žít Brno se zapojuje do nového projektu jihomoravského hejtmana Michala Haška První kraj bez hazardu. V něm chceme společně docílit toho, aby se z Jihomoravského kraje vymetl tvrdý hazard. Hejtman tak navazuje na mnohaleté aktivity představitelů hnutí Žít Brno Matěje Hollana a Svatopluka Bartíka a na činnost občanských sdružení Brnění a Občané proti hazardu, díky nimž se podařilo prosadit regulaci či zákaz hazardu v mnoha městech České republiky.

Na jihu Moravy tak ve spolupráci s Michalem Haškem a hnutím Žít Brno vzniká apolitická platforma pro všechny občany a zastupitele. Vzhledem k tomu, že má naše hnutí s bojem proti tvrdému hazardu nemalé zkušenosti, rádi poskytneme hejtmanovi Haškovi plnou spolupráci, know-how a součinnost.

Statutární město Brno ostatně už koncem minulého roku jasně deklarovalo svůj názor, když byl v zastupitelstvu schválen náš návrh vyhlášky zakazující hazard v celém Brně. Provozovatelé heren se následně začali přesouvat do menších měst a vesnic v blízkém okolí, kde doufají, že jim pokvete pšenka ze závislosti místních, ale i brněnských gamblerů.

I proto nyní podporujeme boj občanů Podolí u Brna proti stavbě „kasina“ s nejméně desítkami automatů na v těsném sousedství Brna-Slatiny a věříme, že se v zítřejším referendu se většinově vyjádří proti tomuto záměru.

Radní Brna-střed Svatopluk Bartík k tomu říká „Přejeme si, aby byl projekt pana hejtmana úspěšný. Jistě nyní začne přesvědčovat i všechny jihomoravské sociální demokraty, kteří sedí ve vedení stovek zdejších radnic, aby tuto vizi aktivně prosazovali. Sdílíme společnou vizi, že do roka, tedy do krajských voleb, nezbude v našem kraji místo pro tvrdý hazard.”

TZ – Hnutí Žít Brno se stává součástí projektu hejtmana Haška První kraj bez hazardu

Otevřený dopis Michala Haška oznamující vznik První kraj bez hazardu

Žít Brno · · Štítky: , , , ,