Volební kampaň Žít Brno je zatím stejně bizarní jako celá brněnská politika. Ukázalo se, že nejefektivnější strategií je vlastně nedělat nic a všechnu namáhavou práci na úspěchu Žít Brno přenechat našim politickým soupeřům, kteří svými skutky pro nás odvádějí víc práce, než bychom kdy byli schopni.

Nicméně něco málo jsme přece jen udělali:

Máme výrazného lídra, ze kterého sice části lidí naskakují pupínky, ale aspoň všichni ví, co dělá a co všechno dokáže vydupat ze země. (Kdo neví, zadá si do googlu: Matěj Hollan, hazard.)

Poskládali jsme kandidátku, která dává smysl. Jsou na ní lidé z různých prostředí, kteří pokrývají témata, jimiž se zastupitelé budou muset urgentně zabývat. Velkou posilou jsou piráti – ti do našeho punku vnesli trochu technokratické kázně. Nepochybně máme různé názory na konflikt Izrael-Palestina nebo na domácí porody, ale na tom, co je potřeba dělat v Brně, se domluvit dokážeme hladce.

Půl roku se bavíme, tedy my – jádro Žít Brno, o nejskvělejší kampani, jakou kdy svět viděl. Bohužel jsme se těmi diskusemi trochu vyčerpali, takže nám teď zbývají síly pouze na nejskvělejší kampaň, jakou kdy vidělo Brno.

Jsme hrozně šikovní a všechno si děláme sami, vrážíme do toho vlastní drobné peníze a nepředstavitelné množství času. V porovnání například s hnutím A co Brno? jsme zatím v kampani ušetřili několik milionů, což by mělo být pro vás příslibem, že stejně efektivně si dokážeme poradit i s městským rozpočtem.

A teď přichází ta největší chvíle – součástí kampaně Žít Brno se chcete stát i vy.

Potřebujeme vaše lajky, sdílení našich materiálů, vaši agitaci u příbuzných a sousedů, kteří mají to štěstí, že nežijí na internetu, vaši přítomnost na našich akcích v ulicích, na sídlištích, v parcích. A hlavně vaše peníze – v tom jediném se nelišíme od ostatních stran.

Děkujeme!

Barbora Antonová · ·