Přestože jsme ještě ani nebyli uvedeni do funkcí, museli jsme řešit další – a snad už poslední – lapálii, kterou způsobila radnice na Brně-středu.

Od poloviny září bylo jasné, že se rekonstrukce Zelného trhu nestihne dokončit včas. Důvod byl pochopitelný, archeologické vykopávky se oproti původnímu plánu o několik týdnů protáhly. Naprosto nepochopitelné je ovšem chování dosavadního vedení radnice, které si bylo vědomo, že vánoční trhy na Zelňáku se na Zelňáku letos neuskuteční, přesto tuto situaci vůbec neřešilo. Podle smlouvy s organizátorem trhů měli Šťástka a spol. čas do 30. října, aby se dohodli na nové lokalitě.

Vedení radnice však s organizátory nejednalo a nastalou situaci neřešilo. Hrozilo proto, že by se letos vánoční trhy na Zelňáku neuskutečnily a organizátoři by navíc po novém vedení mohli vymáhat finanční kompenzaci v řádech stovek tisíc korun.

Teprve po včerejším otevřeném dopisu lídrů Koalice pro změnu Brna-středu a následné medializaci se dnes Libor Šťástka sešel s organizátory Vánoc na Zelňáků, tedy pouhé dva a půl týdne před začátkem trhů.

Můžeme vám proto oznámit, že letošní Vánoce na Zelňáku se uskuteční na Moravském náměstí. Máme nulový vliv na výslednou podobu letošního ročníku, ale zasadili jsme se alespoň o to, aby se zabránilo blamáži a vánoční trhy se mohly uskutečnit.

Daniel Zeman · ·