Žít Brno dnes vyhlásilo výzvu k sestavení kandidátky, která bude mít reálnou šanci vyhrát volby do Evropského parlamentu.

Česko potřebuje do Evropy vyslat lidi, kteří budou tvořit protiváhu Babišovy zahraniční politiky, která se lísá k Orbánovi a odvrací se od západních demokratických hodnot. Symbolem tohoto morálního propadu je Babišův odpor k přijetí pár sirotků.

Naším cílem není dostat do Evropského parlamentu naše straníky, ale vytvořit silnou kandidátku složenou z 21 silných kandidátů a spojit tak do jednoho celku liberální síly, které pokládají za nezbytné, aby Česko zůstalo v hlavním evropském proudu.

Chceme zůstat liberálním a solidárním státem.

Zahajujeme tedy tímto debatu s ostatními subjekty, které mají na dnešní situaci podobný pohled a kterým také nedává smysl účastnit se voleb do Evropského parlamentu ve snaze dostat tam jednoho dva poslance.

Cílem všech demokratických a liberálních sil v České republice musí být v těchto volbách jednoznačné vítězství nad uskupením, které nás stahuje k  potlačování občanské společnosti a totalitarismu.

Text prohlášení Barbory Antonové, předsedkyně Žít Brno

Číst Babišovy výlevy o sirotcích a Orbánovi je už dost hrozný, že?  Tři dny všichni píšou, jak hluboké může být dno a že to už je nepřijatelný a bojí se, co se bude dít. Tak tady je odpověď, co se bude dít – Chceme vyhrát volby do Evropského parlamentu. Chceme dostat do Evropy to nejlepší z Česka. Jo. Jsme politici, děláme politiku proto, abychom měnili věci, které podle nás a mnohých dalších nefungují. A teď cítíme, že je potřeba se do toho prostě opřít a představit reálný plán, jak zastavit babišovské šílenství.

Zvažovali jsme to dlouho a chtěli to spustit až později. Ale poslední kroky našeho premiéra, v nichž jasně potvrdil, že z Česka chce vytvořit tvrdě asociální a bezohledný stát postavený po vzoru Orbánova autoritářského Maďarska, to akcelerovaly. Psát na Facebook záplavy rozhořčených statusů nic nezmění. Problémy v politice změní zase jenom politika.

První volby, kde je možné ukázat, že Češi jsou solidární stát, který chce být pevně ukotvený v západní Evropě, jsou 24. a 25. května 2019. Víme, že když bude – tak jak to bývá zvykem – proti sobě kandidovat změť víceméně podobných stran a straniček, nejde uspět. Proto oslovíme všechny subjekty, které vnímají stejně sociální a liberální hodnoty, a budeme iniciovat vznik takové kandidátky, která v souboji s Andrejem Babišem uspěje.

Naší deklarovanou snahou bude opustit autoritářský spolek V4, který řídí Orbán a Babiš se k němu jezdí učit, jak zničit demokracii.

Volby do Evropského parlamentu mají jednu velkou výhodu – celá Česká republika je jenom jeden volební obvod. Chceme tedy postavit jednu silnou kandidátní listinu a dostat do Evropy ty, kteří se nebojí a kteří reálně odpracují to, co Česká republika potřebuje.

Ambicí Žít Brno není dostat do Evropského parlamentu „svoje lidi“. Ani rutinní straníky jiných stran. Chceme oslovit ty, kteří mají jasné politické názory na demokracii, na svobodu, na Evropu, kteří prokázali, že umí přemýšlet, umí oslovit lidi, umí formulovat myšlenky a umí je i zrealizovat. Chceme dělat reálnou politickou politiku, jako to děláme v sociální a kulturní oblasti v Brně. Chceme se domluvit a netříštit síly.

Zahajujeme tímto jednání se všemi, kdo o to stojí. Přestaňme psát dokola na Facebook, jak to stojí za starou belu a jak nic nemá smysl a že je vlastně dobře, že sem ti sirotci nejdou. Tudy cesta nevede. Přestaňme se bát a přestaňme si nalhávat, že to nejde. Sirotci jsou symbol.

Evropské volby mají jeden obvod, jednu kandidátku. Volí se 21 poslanců. To znamená 21 nejlepších lidí z Česka, kteří chtějí ovlivňovat pozitivním směrem budoucnost České republiky. To je reálný cíl. Své marginální spory o výši DPH na pivo nebo o systém parkování na chvíli prosím zapomeňme. O tom evropské volby nejsou. Ty jsou o tom, zda budeme liberálním laskavým demokratickým státem se základními prvky solidarity.

A nebojte se, nakonec všechno dobře dopadne.

 

Žít Brno · · Štítky: ,