Blížící se Vánoce jsou svátky klidu a míru. Lidé se scházejí ve svých domovech, vypínají televize a zapalují stromeček. A pak si často uvědomí, že si už ani nemají co říct. Proto jsme se rozhodli lidem pomoci a do schránek brněnských obyvatelek a obyvatel doručujeme bilancování jejich oblíbeného politického hnutí – Žít Brno. Snažíme se pochlubit v dobrém i ve zlém. Něco nalakovat na růžovo a pak si posypat hlavu popelem. Je už na každém, z které strany si naše noviny Poločas přečte.

„V našich novinách chceme předložit občanům Brna holá fakta. Co se nám daří, co se nedaří a proč se to nedaří,“ shrnula obsah bilančních novin předsedkyně hnutí Barbora Antonová s tím, že nikomu nebere jeho názor, i když sama ví, že pravda je jen jedna.

Do bilančních novin přispěla většina zastupitelů a odborníků Žít Brno. Občané se dozvědí o uskutečněných i plánovaných změnách v kultuře (víceleté dotační programy, Janáčkovo kulturní centrum), sociální oblasti (sociální bydlení), dopravě (zavedení expresních linek, rezidentní parkování), územním plánování (no, prostě územní plánování), transparentnosti (otevřená data) i zajímavosti ze správy největší městské části Brno-střed (je toho tolik, že nejde zmínit jednotlivosti). Nechybí ani vyvracení nejrozšířenějších mýtů, pomluv a klepů.

Celkem 140 000 výtisků je v předvánočním týdnu distribuováno do schránek Brňanů, dalších 10 000 rozdají členové hnutí a neplacení dobrovolníci lidem v ulicích Brna.

„Podle našeho interního šetření si noviny přečte s radostí zhruba každý druhý až třetí Brňan. Každý čtvrtý o ně zavadí pohledem a každý jedenáctý na nich alespoň naporcuje kapra,“ vyjádřil svůj názor náměstek primátora Matěj Hollan a poukázal na fakt, že jsou možné i jiné názory.

Pokud nemáte schránku, či nedej bože nebydlíte v Brně, noviny si můžete prolistovat zde.

noviny

 

Žít Brno · · Štítky: , ,