Jak jsem dříve informoval, ustanovili jsme z důvodů zachování cenných historických míst v Káznici historickou skupinu, kde jsou i zástupci Konfederace politických vězňů. Tato skupina si sama zvolila, že za ně komunikuje místostarosta Sokol Brno I Michal Doležel a bývalá primátorka, ústavní soudkyně a taktéž členka Konfederace, Dagmar Lastovecká. Tak se také děje a v souladu s jejich podněty je zadáván projekt sanace Káznice – budoucího Kreativního centra – aby nedošlo k poškození zejména tzv. Cel smrti. U jednání byl osobně přítomen i pan Kasáček, autor dopisu Konfederace.

Je smutné, že on teď šíří nepravdy jménem Konfederace a tvrdí, že jsem pro poškození Cel smrti. Nicméně jak Doležel, tak Lastovecká, tak i náměstkyně Liptáková či primátor Vokřál, jsou podrobně informováni, všichni náměstci jsou členové Řídícího výboru, který schválil zadávací dokumentaci k sanaci objektu, a nic se ničit nebude. Pan Kasáček to ví, ale z nějakého neznámého důvodu tvrdí opak. Proč, to ví asi jen on sám. O tom, že dovnitř Konfederace předává nepravdivé informace, bude vedení této organizace informováno, paní Lastovecká rozhodně s tím, co tvrdí pan Kasáček, nesouhlasí.

Zájmem města je, aby bývalá Káznice dostala novou náplň a sloužila k podpoře kulturních a kreativních průmyslů. Samozřejmě při respektování její historie, která bude i ve finálním projektu náležitě zastoupena a na nejcennější místa se nebude sahat. Takto je to koncipováno od začátku, ví o tom projektanti, vedení města i historická skupina.

Tuto kauzu tedy při nejlepší vůli nechápu, určitě děláme některý věci špatně, tvrdit ale, že chceme zničit historické artefakty upomínající na zločiny komunismu, je vskutku úsměvné.

Matěj Hollan · · Štítky: ,