Matěj Hollan

náměstek primátora pro dopravu, kulturu a sociální oblast, zastupitel městské části Brno-střed

Chcu

  • Sál pro filharmonii
  • Modernizované nádraží ideálně v centru
  • 
Čisté ovzduší
  • Otevřenou radnici
  • Chlapečky, koks a porsche...

Nechcu

  • Utajování smluv
  • Rozdělování na „my“ a „oni“
  • Herny na každém rohu
  • Tunely v IT a stavebním sektoru
  • Onderku primátorem

Proč?

Brnem se naplno zabývám posledních 10 let. Věnuju se modernizaci Železničního uzlu Brno, spolu s dalšími jsem stál za úspěšnými protesty proti podzemním garážím pod Zelňákem, snažím se zastavit stavbu hypermarketu Auparku hned vedle Vaňkovky, zabývám se zapojováním veřejnosti do územního plánování.

Jsem nositelem ceny za prosazování otevřenosti a nositelem Ceny Františka Kriegla, kterou za osobní statečnost uděluje Nadace Charty 77. Naše občanské sdružení Brnění stálo za tím, že z města začala mizet jedna herna za druhou. V prosinci 2014 jsme přijali vyhlášku, která v celém Brně zakázala proherní automaty.

Jsem vystudovaný bakalář muzikologie a hodlám usilovat o výrazné zkvalitnění brněnské kultury, ať již se jedná o operu, filharmonii či nezávislou kulturu. Jako milovník Janáčka se budu snažit, aby jeho odkaz byl v Brně vidět co nejvíce. Budu prosazovat výstavbu Janáčkova kulturního centrum, aby Brno dostalo hudební sál, jaký si zaslouží.

Chci zlepšit pracovní podmínky městských zaměstnanců, a to jak na magistrátu, tak v divadlech či městském dopravním podniku. Zasadím se o zveřejnění všech smluv a o zavedení principu otevřených dat. Nastavíme systém územního plánování tak, aby byl územní plán tvořen ve spolupráci s občany, nikoliv proti nim. Ve spolupráci s ostatními ukončíme nekonečné debaty o poloze brněnského nádraží a posuneme se ke skutečné realizaci tohoto důležitého dopravního projektu. Do rozhodování a fungování města daleko více zapojíme akademickou sféru i seniory. Uvolníme ruce drobným podnikatelům, například zrušením nesmyslného zimního omezování hospodských zahrádek.

Město se musí daleko více zaměřit na problém sociální vyloučenosti a bez rasistických keců typu „ať si pomůžou sami“ ukážeme, že s využitím kapacit magistrátu, ve spolupráci se školami, neziskovkami, krajem, státem či Evropskou unií vytvoříme z Bronxu a dalších sociálně vyloučených oblastí místo, kde se příjemně žije jak zdejším obyvatelům, tak těm, co oblastí jenom procházejí či zde pracují.


Další zastupitelé


Díky, že nás podporujete!

Podle zákona 424/1991 Sb. jsme pro vás zřídili nový, úplně transparentní a zcela zvláštní účet 2001334132/2010 (Fio Banka)
Tady si ho můžete prohlídnout: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2001334132

Na náš starý transparentní účet 2400634319/2010 už prosím prachy neposílejte, museli bychom vám je vracet. (Prohlížet si ho ale můžete dál.)