Byl jsem opozičním členem zastupitelstva v předminulém volebním období (2006 – 2010) a bod „hovory s občany“ jsem několikrát s dalšími opozičními kolegy navrhoval. Stejně tak jej navrhovala opozice v minulém volebním období (2010 – 2014). Celou tu dobu seděl pan Šťástka v radě městské části, z toho 6 let jako starosta. Naše návrhy byly vždy koalicí včetně Libora Šťástky odmítány.

Nyní připravujeme komplexní změnu jednacího řádu zastupitelstva, který právě určuje pravidla pro vystupování občanů. Bylo by samozřejmě chucpe, kdybychom tam svůj dávný návrh nezařadili. Takže ano, i bod „hovory s občany“ nebo chcete-li „dotazy občanů“ budou na jednání zastupitelstva zařazeny a já budu rád, pokud pro něj zvedne ruku tentokrát i ODS a ČSSD, která 8 let těmto návrhům vzdorovala. Alespoň dílčí změnu jednacího řádu, která bude prostor pro občany obsahovat, předložíme na příštím zastupitelstvu, které bude 1. dubna.

Včerejší návrh pana Šťástky byl zastupitelům doručen 10 minut po 16:00 h, na kdy bylo jednání sezváno. Obsahoval v podstatě jedinou větu, nijak neměnil jednací řád. formálně nebyl v pořádku a byl doručen v podstatě hulvátsky, jenom proto, aby pan Šťástka mohl vyřvávat o tom, jak jsme nedemokratičtí, když mu jeho návrh smeteme.

Takže tak.

Svatopluk Bartík · · Štítky: