Párkrát jsem se už zmínil o tom, že jsem rád, že nejeden úředník či úřednice z brněnského magistrátu odvádí skvělé výkony a posouvá město k lepšímu. Bohužel to neplatí vždycky.

Dnes vyšel v Mladé frontě článek, že bytový odbor žádá direktivně od městských částí byty na sociální účely. Pravdou je, že městské části mají byty svěřené a město může legitimně chtít s těmito byty disponovat. Problém je, že bytový odbor poslal městským částem naprosto zmatený dopis, kde motá páté přes deváté.

Naší snahou bylo a bude individuálně s městskými části jednat. Martin Freund oběhával každého možného starostu městské části, vysvětloval mu klady i zápory projektu a prosil je, zda by mohli zvážit podporu zabydlení rodin s dětmi z ubytoven a dalších skupin tím, že poskytnou byt či byty ve své městské části. I přesto, že mnozí mají obavy z neznámého a nevyzkoušeného, byty přislíbili, za což jsem jim velice vděčný a vážíme si toho.

Netuším, proč ani jak je to možné, ale bytový odbor, který nemá Žít Brno v gesci, poslal bez koordinace s námi dopis, kde nesedí termíny, velikosti bytů, žádá si o byty u těch městských částí, které vhodné nemají, prostě dopis tohoto odboru vnáší do celé věci jenom chaos.

Je to samozřejmě pro nás nepříjemné, věříme však, že i přes toto úřednické pochybení se s městskými částmi budeme schopni domluvit na konstruktivní spolupráci, jak bytovou situaci lidí ze dna společnosti řešit.

Matěj Hollan · · Štítky: , , ,