V Brně jsme se vždycky otevřeně hlásili k tomu, že bychom tu rádi měli druhé Silicon Valley. Mám tudíž velkou radost, že se nám v tomhle směru daří něco dělat – dohodli jsme se s kolegy z IBM, že se přidáme k plánované akci CityHack a podpoříme ji nějakými těmi daty. Pravda, dat nemáme ještě tolik, kolik bychom chtěli, ale v rámci možností a ve srovnání s minulostí si myslím nevedeme špatně.

Pravděpodobně se nám podaří zajistit nějaká data z GISu (geografický informační systém) a také alespoň statický obraz finančních dat, ze kterých budeme později sestavovat online rozpočet (o tom doufám budu moci napsat někdy příště). Abychom ale hackaton neomezovali tím, jaká brněnská data jsme schopni poskytnout, doplníme je o datové sety, které si na podobnou akci připravil New York. A pak, že v Krně myslíme v malém. Jestli některá zajímavá aplikace opravdu newyorská data využije, vynasnažíme se obdobná data přednostně poskytnout i v Brně. Abychom zajistili, že výsledky hackatonu budou pro město dál využitelné, chceme je zveřejnit pod svobodnou licencí.

Takže pokud budete mít někdo 27. -29. března cestu do Brna a chuť podívat se na naše data, neváhejte se zaregistrovat na  CityHack.cz.

Jiří Ulip · · Štítky: , , , , , ,