U příležitosti letošních oslav 1. výročí Velké říjnové zpackané revoluce, kdy se Onderka s Haškem vnitrostranickým pučem pokusili uchvátit moc ve státě, si vás hnutí Žít Brno a Piráti dovolují pozvat k velkolepému lampionovému průvodu, který vyjde v 19 hodin od Obelisku v Denisových sadech a jenž bude ve 20 hodin ukončen na Dominikánském náměstí projekcí přímo na radnici. Ukážeme vám, co se děje za stěnami radnice. Akce se koná za každého počasí a je vhodná pro všechny generace.

Jak jistě víte, za dob panování Romana Onderky se stala z brněnské radnice nedobytná informační pevnost. Městské firmy tvrdí, že jsou soukromými podniky, informace o svém hospodaření zatajuje i Národní divadlo Brno, k materiálům se velmi obtížně dostává i na magistrátu. Rozhodli jsme se proto prostřednictvím videomappingu (videoprojekce na specifické objekty) ukázat, co se děje za zdmi radnice, když se nikdo nedívá. Stěny Nové radnice se zítra v 20 hodin rozplynou a budete moci spolu s námi nahlédnout za oponu.

cortège-lampionsTéto akci bude předcházet oblíbený lampionový průvod, který vyjde v 19 hodin od Obelisku v Denisových sadech a přes terasy, uličku Václava Havla, Zelný trh a Svoboďák, kde k poctě nejlepšího primátora zatančíme rituální tanec Kolo kolo mlýnský kolem jeho Orloje, dojdeme na Dominikánské náměstí, kde vypukne zmiňované otevření radnice. O půl deváté bude po všem a můžete utíkat na pivo či do hajan.

Tato akce koná v rámci zahájení oslav 1. výročí Velké říjnové zpackané revoluce, kterou se loni po sněmovních volbách Onderka s Haškem pokusili sesadit předsedu vítězné sociální demokracie a uchvátit tak moc ve státě. Na legendární Haškovo 11násobné lhaní o své návštěvě na Hradě za Milošem Zemanem v Interview Daniely Drtinové, si asi pamatujete, na stěžejní roli našeho primátora se ale docela zapomíná. Přitom to byl on, kdo v neděli po volbách jako první povstal a Sobotku vyzval k rezignaci.

Roman Onderka poprvé v životě hovoří s veřejností. Napravo stojí Jakub Malý, bývalý předseda Mladých sociálních demokratů, který byl z této mládežnické organizace vyobcován poté, co se zjistilo, že je v kontaktu s Žít Brno.

Původně spontánně vyhlížející akce se po pár dnech ukázala jako dobře a dlouho dopředu promýšlený puč zosnovaný prezidentem Zemanem, hatemanem Haškem a jako užitečný pomocník jim posloužil právě náš nejlepší primátor Roman Onderka, který se nebál Sobotku k rezignaci odvážně vyzvat. Jak v Praze, tak v Brně se tehdy konaly hromadné občanské demonstrace, které bohužel zabraly, a namísto toho, aby Hašek seděl nyní v premiérském křesle a Roman Onderka spravoval resort ministerstva vnitra, kultury či čehokoliv jiného, je tu máme pořád.

Rozhodli jsme se tuto událost i letos připomenout a povzbudit tím pana primátora, aby se nebál podobnou akci zopakovat – třeba mu to napodruhé vyjde!

Těšíme se moc a moc na vaši účast. Průvod samotný bude politických proslovů ušetřen, děti tedy můžete vzít s sebou.

https://www.facebook.com/events/905705866124877/

Matěj Hollan · ·