Chcu brát vážně všechny hendikepy

Lidé s hendikepem, tj. my všichni nejvíc chceme město, ve kterém si dokážeme pomoct sami.

Představte si, že se z bytu dostanete, jen když vám někdo přistaví žebřík. Že na tramvaj čekáte hodinu a někdo vás do ní musí vynést na zádech. Že se nedostanete do nejbližší samoobsluhy, nedosáhnete na bankomat, dítě musíte vozit do školky přes půl města a při chůzi po ulici vás mlátí do obličeje jakési cedule. Anebo si představte město, které počítá s tím, že někdo hůř vidí, někdo hůř chodí, někdo potřebuje brýle, někdo vozík, někdo psa, někdo asistenta… Nepostavit 10cm schůdek při vstupu do obchodu, neparkovat na chodníku, nevrtat do zdí nesmyslné reklamy trčící do cesty – to opravdu nic nestojí. Pro větší názornost si můžeme představit, že to děláme pro sebe (vozík se může stát základní pomůckou pro kohokoli z nás), ale daleko hezčí by bylo, kdybychom všechny úpravy, ať už vyplývající ze zákona nebo ze zdravého rozumu, dělali prostě proto, že je to ve vyspělé společnosti samozřejmostCo eště chceš?

Brno jde, když se chce.


Díky, že nás podporujete!

Podle zákona 424/1991 Sb. jsme pro vás zřídili nový, úplně transparentní a zcela zvláštní účet 2001334132/2010 (Fio Banka)
Tady si ho můžete prohlídnout: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2001334132

Na náš starý transparentní účet 2400634319/2010 už prosím prachy neposílejte, museli bychom vám je vracet. (Prohlížet si ho ale můžete dál.)