Chcu žít zdravě ve zdravém městě

Pocit zdraví se odvíjí víc od spokojenosti se životem než od vzdálenosti k nejbližšímu zubaři

Na kvalitu samotné zdravotní péče má radnice vliv jen částečně: o odpovědnost se dělí se státem, univerzitou a dalšími institucemi. Vedení města ale může nastartovat programy, které zdraví obyvatel ovlivní daleko výrazněji, než když se vymění okna na poliklinice. Musí dohlídnout na to, aby se zdejší vzduch dal dýchat bez rizika, aby uspořádání veřejného prostoru vybízelo k chůzi a jízdě na kole, aby se lidé dostali k čerstvým potravinám na trzích, aby je netýral kravál ze silnic a ze spaní nebudilo zbytečně silné světlo pouličního osvětlení a přesvícené reklamní panely, aby jim bylo ve městě úplně jednoduše dobře.
Díky magistrátnímu odboru Brno Zdravé město už víme, že zvířátka nekouří a že můžeme jezdit na cyklostezkách kolem řeky. Jako pilotní projekt to není špatné – zbývá už jen zajistit, aby nekouřilo samo město a na kole se bez rizika dalo jezdit i do školy.Co eště chceš?

Brno jde, když se chce.


Díky, že nás podporujete!

Podle zákona 424/1991 Sb. jsme pro vás zřídili nový, úplně transparentní a zcela zvláštní účet 2001334132/2010 (Fio Banka)
Tady si ho můžete prohlídnout: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2001334132

Na náš starý transparentní účet 2400634319/2010 už prosím prachy neposílejte, museli bychom vám je vracet. (Prohlížet si ho ale můžete dál.)