Chcu město, co nepřekáží samo sobě

Brno si zaslouží územní plán 21. století, ne čtyřicet let staré nesmysly z časů budování komunismu.

Brněnské územní plánování se zatím nedokáže vymanit ze vzorců sedmdesátých a osmdesátých let, kdy vládla představa, že všechno větší je samozřejmě lepší. Dnes už ale všichni dobře víme (a v rozvinutějších končinách si to můžeme i ověřit), že nás o moc víc nebude, auta potřebujeme čím dál míň, energii se sluší spíš šetřit než vyrábět… Dokonce i iluze z přelomu tisíciletí, že nejlíp se žije v domečku za městem s každodenním dojížděním do práce a do školy, se časem rozplynula. Lidé dnes daleko víc oceňují pohodlí, které jim život ve městě může nabídnout: dostupnost práce, služeb, zábavy i rekreace. Je hloupost rozšiřovat město do krajiny, stavět velké silnice, které dopravu nezmírňují, ale přitahují, budovat na okrajích měst velkokapacitní prodejny a montovny… Nejlepší investice do rozvoje města nejsou ty, u nichž se přestříhávají před volbami pásky, ale ty, které nejsou vlastně ani tak moc vidět, a přesto dokážou zlepšit náladu obyvatelům. Cílem brněnských investic v budoucnu musí být spokojení občané, přívětivé ulice a čistý vzduch.Co eště chceš?

Brno jde, když se chce.


Díky, že nás podporujete!

Podle zákona 424/1991 Sb. jsme pro vás zřídili nový, úplně transparentní a zcela zvláštní účet 2001334132/2010 (Fio Banka)
Tady si ho můžete prohlídnout: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2001334132

Na náš starý transparentní účet 2400634319/2010 už prosím prachy neposílejte, museli bychom vám je vracet. (Prohlížet si ho ale můžete dál.)